חדש בשמש וענן

  • מערכת סולארית עסקית
    הספק 55 קילוואט. יצרני הפאנלים המובילים בעולם. המחירים הטובים בארץ.

    מונה נטו
    מערכות מונה נטו לייצור חשמל עצמי. נפטרים מהתלות בחברת החשמל!

טכנולוגיה

הטכנולוגיה הפוטוולטאית איננה חדשה. היא פותחה בשנות ה-50 של המאה שעברה. בתחילה היא שימשה לצורך יצירת אנרגיה עבור לווינים בחלל אשר מבודדים ממקור אנרגיה מכדור הארץ ועליהם לפעול באופן עצמאי. לאחר מכן שימשו הפאנלים הפוטוולטאים עד תחילת שנות האלפיים בעיקר לצורך אספקה עצמאית של חשמל במקומות מבודדים שנמצאים הרחק מרשת חשמל מרכזית, כגון יישובים מרוחקים וכו'.

הסיבה העיקרית לכך שהאנרגיה הסולארית הפכה לכה נפוצה ופופולרית בשנים האחרונות  למרות חסרונותיה היא השינוי התפיסתי שעברה האנושות לגבי זיהום אוויר, אפקט החממה וההשפעה של הגורמים הללו על הסביבה שלנו ועל עתידנו.

למרות השקעה רבה של משאבים, גם כיום כ-60 שנה לאחר פיתוחה, הטכנולוגיה הפוטוולטאית איננה יעילה במיוחד. מתוך 1000 וואט של אנרגיה שהשמש מקרינה על כל מטר מרובע של שטח כדור הארץ, יודעים הפאנלים הסולאריים של הדור הנוכחי ל"תפוס" כ-150 וואט בערך למטר מרובע. כלומר, יעילות הטכנולוגיה הפוטוולטאית הינה כ-15%. אם משווים את הטכנולוגיה הזו לטכנולוגיה הקיימת במנועים של רכבים למשל, אז מנועים מנצלים בערך כ-50% מהאנרגיה הנשפכת לתוכם בצורת דלק. זאת אומרת שטכנולוגיית המנועים יעילה פי 3.5 מהטכנולוגיה הסולארית. אבל, הטכנולוגיה הסולארית איננה מזהמת, להבדיל מהפחם, הנפט והסולר. זאת הסיבה שהתחום הסולארי צמח בעולם באלפי אחוזים במהלך העשור האחרון.

איך עובדת הטכנולוגיה הפוטוולטאית? הפאנלים הסולאריים מורכבים מתאים פוטוולטאים. אלו אותם הריבועים הרבים שאותם ניתן לראות מתחת לזכוכית בתוך הפאנלים. התאים עצמם בנויים משתי פרוסות סיליקון ועליהן מוליכים (פסי המתכת המסודרים שתי וערב על גבי התאים ואותם ניתן לראות מבחוץ בקלות). פרוסות הסיליקון טעונות במטען חשמלי נגדי זו לזו, וכתוצאה מכך, ברגע שבו אור השמש פוגע בפרוסות הסיליקון, הוא מתחיל תהליך של זרימת אלקטרונים בין הפרוסות. זהו הזרם החשמלי אותו מכשירי החשמל שלנו צורכים.

אבל בטרם יעבור החשמל הזה למכשירינו, יש לבצע תהליך המרה שבאמת יהפוך את החשמל הסולארי לחשמל ביתי לכל דבר. את ההמרה מזרם ישיר לזרם חילופין מבצע הממיר, ולאחריה, החשמל שייצרנו יכול להזין את מכשירי ביתנו ובנוסף גם אצל השכנים.

 

פרטי התקשרות

טלפון: 054-2874129

פקס: 077-3088285

אימייל: tamir@sva.co.il

כתובת: גאולים 20, זכרון יעקב, 30900

למה אנחנו?

  • מקצוענות
  • ניסיון
  • אמינות

סקר

אני מתעניינ/ת ב...